Konya Oral Diagnoz - Ağız Diş Ve Çene Radyolojisi

DengeDent Konya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak ilk muayene olarak da adlandırılan Oral Diagnoz ilk inceleme ve tespitleri sizin için yapıyoruz. Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçebililirsiniz.

image

Konya Oral Diagnoz

Konya oral diagnoz, ağız hastalıklarının yanı sıra ağızda belirti veren tüm sistemik hastalıkların tanısı ve tedavi planlamasını sağlayan ana bilim dalıdır. Birçok sistemik hastalık, ağız içinde önemli belirtiler gösterir. Çene kemikleri ve eklemi başta olmak üzere tükürük bezleri, dilde ya da ağızda görülen tüm yumuşak dokuların hastalıkları diş hekimliğini ilgilendiren konulardır.

Konya Ağız Diş Ve Çene Radyolojisi

Gelişen teknolojiyle birlikte ağız içi detaylı şekilde görüntülenirken çene kemiği ve diş hastalıklarının teşhisi kolaylaşmıştır. Hekimlere yardımcı olan görüntüleme sistemleri, tedavi sürecini de kolaylaştırmaktadır.  Günümüzde en sık kullanılan ağız içi görüntüleme sistemleri; ağız içi kamera, panoramik röntgen ve periapikal röntgendir.

image
image

Oral Diagnoz Hizmetlerimiz

 

  • Ağız İçi Kamera

Ağız içi kamerası ile muayene esnasında tüm dişler, diş çürükleri, dolgular, köprü ve kuronların yanı sıra ağzın içi detaylı olarak hasta ve hekim tarafından incelenebilmektedir.

  • Panoramik Röntgen

Panoramik röntgen sayesinde dişlerin tamamı görüntülenebilir. Panoramik röntgen ile tüm dişler, çevre dokular, tüm üst-alt çene ve çene eklemlerinin detaylı incelenmesi sağlanır.

  • Periapikal Röntgen

Panoramik röntgenlerle tanı konulan ve daha detaylı görüntüleme gerektiren ağız içi rahatsızlıklarının teşhisi gerçekleştirilir. Yakın olan dişler ve bu dişlerin kemik dokularının görüntülendiği bir sistemdir.

Konya Oral Diagnoz

Diş hekimliğinde oral diagnoz tanı ve tedavi aşamasının ilk adımıdır. Hastalığın tanımlanması, teşhis konulması oral diagnoz olarak adlandırılmaktadır. Hedefi, doğru tanının saptanması ve hastalığı kökten yok etmek için buna uygun tedavinin uygulanmasıdır. Ağız diş ve çene radyolojisi de tanı konulmasında uygulanan yöntemlerden biridir. Vücudumuzun tüm uzuvlarındaki hastalık belirtileri bazen daha farklı ve kötü sonuçların semptomlarını oluşturabilmektedir. Diş hastalıklarının belirtileri de aynı şekilde sadece bulunduğu alanı değil farklı bölümleri de kapsayabilmektedir.  Doğru ve iyi bir oral diagnoz; ağız içi, ağız dışı ve radyolojik muayenelerin uygulanması ile hedefine ulaşabilmektedir. Yaşanan tüm problemi kapsamlı ve semptomları ayırt ederek araştırmak, yaşanacak çok daha büyük problemleri engellediği gibi hastalığın tamamen iyileşmesini sağlayacaktır. Bazen diş hekimliği ile sınırlı kalmayıp, diğer alanlara da yayılabilmektedir.

Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Her departman için alanında uzman doktorlarımızla diş sorunlarınızı çözüyoruz.
Sohbet başlat
1
Destek alabilir miyim?
Scan the code
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?