Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi hakkında tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Sağlık Turizmi Birimi

Branş Doktorları

1979 yılı İstanbul Beşiktaş doğumlu olan Diş Hekimi Mehmet İLDAN, İlk ve ortaokul öğrenimini Ankara’da, Lise öğrenimini Konya’da tamamlamış,  2002 yılında S.Ü. Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Karaman’da kendi  özel muayenehanesinde mesleğe başlamış ve 2004-2005 yıllarında yaptığı askerlik hizmeti sonrası, kamu ağız ve diş sağlığı hastanelerinde diş hekimliği ve yöneticilik görevleri ile Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında idari görevlerde bulunmuştur.  2021 yılından itibaren polikliniğimizde Diş Hekimi olarak görev yapan İLDAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

image

Son yıllarda ülkemiz özellikle Almanya, Fransa ,Belçika, Hollanda, İngiltere ve bazı Arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor.

Yaşanan global kriz nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren Avrupa ülkelerinin bir çoğu kendi vatandaşlarının diş tedavilerini sigorta kapsamının dışında tutmaktadır. Özellikle ücretleri yüksek diş protezlerini ve dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, protez ve implant ücretini devlet ve özel sigortaları karşılamamaktadır. Yapılan bu implant ve protezlerin ücretini hasta kendisi ödemek zorundadır.

Yurtdışındaki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde İstanbul’u seçmelerini sağlıyor. Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, İstanbul’a gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Ayrıca gelmişken tarihi ,coğrafi ve doğal güzelliği anlatılmakla bitmeyen ülkemizi görmek ve medeniyetler şehri Konya’yı yaşama fırsatı bulmaktalar.

Yurtdışından tedavi amacıyla gelen misafirlerimiz en çok; İMPLANT- Çekilmiş dişin yerine konan, diş vidalama olarak bilinen veya diş kökü diyebileceğimiz implant tedavileri ve zirkonyum ve porselen kuron köprü tedavileri için gelmektedir. Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu yaşantımızda, diş beyazlatma ve gülüş tasarımı hastaların en çok tercih ettiği diğer bir uygulamadır. Porselen diş yapımındaki gelişmeler, gerçeğinden ayırt edilemeyecek, renk değiştirmeyen, sağlıklı ve estetik dişlere ağrısız ulaşmayı kolaylaştırıyor.

Sağlık turizminde asıl olan tedavidir. Diğer konaklama ve tatil imkanları tedavi süreci boyunca hastalarımızı rahat ettirebilme, boş zamanlarını değerlendirebilme adına düzenlenmiş organizasyonlardır. Yurtdışındaki hastalarımızdan öncelikli olarak isteğimiz bulundukları ülkede ki bir diş kliniğinde PANORAMİK X-RAY diş filmini çektirip info@dengedent.com adresine mail atmaları olacaktır. Bu filme göre diş tedavileri hem maliyet olarak hem de süre olarak doktorlarımız tarafından değerlendirilir. Ortaya çıkan tabloya göre ister bizim paketlerimizden birini seçerek isterse kendi ayarlayacağı bir programla tedavi sürecini başlatmış olur.

Pdf dokümanı yüklenemediğinde verilecek hata mesajı...

HIZLI İLETİŞİM

  BANKA HESAP BİLGİLERİ

  BANKA HESABI ADI:
  ÖZEL DENGEDENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

  AKBANK TR HESABI:
  TR21 0004 6002 2188 8000 1859 13

  AKBANK EURO HESABI:
  TR59 0004 6002 2103 6000 2003 26

  AKBANK USD HESABI:
  TR28 0004 6002 2100 1000 2003 28

  Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz!

  Her departman için alanında uzman doktorlarımızla diş sorunlarınızı çözüyoruz.
  CHAT
  1
  CONTACT
  Scan the code
  Hello. How can we help you?