Konya Ortodonti - Çarpık & Yamuk Diş ve Çene Tedavisi

Denge Dent olarak sunduğumuz ortodonti, çarpık, yamuk diş ve çene tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin!

image

Çarpık & Yamuk Diş Ve Çene Tedavisi

Konya Ortodonti

Konya Ortodonti, alt ve üst çenenin yanı sıra çapraşık dişlerin uyumunu teşhis ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.

Ortodonti Tedavisi

Konya Çarpık Diş Tedavisi

Ortodontik problemler (çarpık, yamuk diş, çene) aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir:

  • Genetik etkenler,
  • Doğumsal anomaliler,
  • Yanlış solunum,
  • Parmak emme ve uzun süreli emzik kullanma,
  • Süt dişlerinin çürükten ötürü erken kaybedilmesi,
  • Diş gıcırdatma (Bruksizm),
  • Düşme veya çarpma sonucunda oluşan travmalar
  • Telsiz ortodonti tedavileri
image
image

Invisalign

Yamuk & Çarpık Diş Ve Çene Tedavileri

Invisalign ortodontisinde, neredeyse görünmeyecek kadar şeffaf yapıya sahip apareyler kullanılır. Hastanın kolaylıkla takıp çıkarabildiği invisalign şeffaf plaklar, diş yapısına göre seriler halinde üretilirler. Invisalign tedavisi günlük yaşamı hiçbir şekilde etkilemez. Konuşma bozukluğuna neden olmaz. Şeffaf plakları yemek esnasında çıkartabilir sonrasında dişlerinizi fırçalayabilir ve rahatlıkla diş ipi kullanabilirsiniz. Invisalign plaklarının sıklıkla tercih edilebilir olmasının nedeni tamamen görünmez olmasıdır. Dışarıdan hiç kimse şeffaf plak taktığınızı fark etmez. Ağız içinde irritasyon gibi olumsuzluklara neden olmaz.

Konya Ortodonti

Lingual Ortodonti

Konya Lingual ortodonti tedavisi, klasik ortodonti tedavisine göre daha farklıdır. Lingual ortodontide teller, dişlerin ön yüzeyi ve dudak arası kısmına değil, arka iç kısımlarına takılmaktadır. CAD/CAM sistemi ile hastaya özel tasarlanan ve birebir hastanın dişleriyle uyumlu altın alaşımlı braketler üretilerek lingual ortodonti gerçekleştirilir.

Lingual ortodonti, gelişimini tamamlayan gençlerde ve yetişkin hastalara uygulanır. Lingual ortodontinin tedavi süresi, normal ortodonti tedavisi ile aynıdır.

Konya Ortodonti

Diş hekimliği uzmanlık alanı olan ortodonti, dişlerin kemikler üzerinde düzenli olarak yerleşmesi ve diş çene uyumunun sağlanması kapsamında gerekli tıbbi teşhis ve tedavi hizmetini vermektedir. Konya ortodonti kliniğimizde bulunan uzman hekimler ile genel diş sağlığı, diş ve çene tedavisi alanlarında hizmet vermekteyiz.

Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Her departman için alanında uzman doktorlarımızla diş sorunlarınızı çözüyoruz.
CHAT
1
CONTACT
Scan the code
Hello. How can we help you?