Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi - Uyutarak Diş Tedavisi

Dengedent ailesi olarak özenle sunduğumuz sedasyon ile diş tedavisi (uyutarak diş tedavisi) hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin!

image

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi

Diş tedavi fobisi bulunanlar için ideal bir çözüm olan sedasyon, anestezi uzmanları tarafından sedatif ilaçlarla uygulanır. Sedasyon sırasında hastanın tüm refleksleri korunur.

Konya Uyutarak Diş Tedavisi

Sedasyon işlemi, kontrollü bir uyku halidir. İşlem esnasında hasta ile doktor arasında iletişim sürdürülebilir şekildedir.

Diş hekimi, hastadan ağzını açmasını ya da kapamasını isterse hasta tüm komutları kolaylıkla yerine getirebilmektedir.

image
image

Sedasyon hakkında daha fazla bilgi

Bilinçli sedasyon, hem yetişkinlerde hem de çocuklarda güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

Sedasyon, çocuklara şurupla ağızdan, makatta ve burundan rahatlıkla uygulanır.

Yetişkinlere ise damar yolundan uygulanır. Anestezi uzmanı işlem boyunca hastayı yakından takip ederek nabız ve tansiyonunu sürekli gözlemler.

Engelli çocuklar için sedasyon sıklıkla tercih edilmektedir.

Dentova Sedasyon ile Diş Tedavisi

Konya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz ile iletişime geçerek sedasyon hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diş sorunlarının tedavisinden birçok hasta korkmakta ve endişelenmektedir. Böyle durumlarda tedavi süreçleri zorlu geçebilmektedir. Çocuklarda, yetişkinlerde ve engelli çocuklarda diş tedavilerinin yapılması zaman zaman zorlayıcı olabilmektedir. Özellikle çocuklarda birden fazla çürük olması durumlarında çocukların saatlerce beklemesi çok zor olmaktadır. Bunun için uyutarak diş tedavisi işlemi yapılmaktadır. Uyutarak diş tedavisine sedasyon adı verilir. Hastaya damar yolu ile ilaçlar verilerek kontrollü bir şekilde yarı uyur hale getirilmesine sedasyon denilmektedir. Hastaları yarı uyutarak işlemleri kolay bir şekilde halledebilmekteyiz. Sedasyonu bütün hastalarda zorunda olmadıkça kullanmamaktayız. Sadece fazla endişeli ve korkulu hastalar için sedasyon kullanımı yapılmaktadır.

Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Her departman için alanında uzman doktorlarımızla diş sorunlarınızı çözüyoruz.
CHAT
1
CONTACT
Scan the code
Hello. How can we help you?