Konya İmplant Diş Tedavisi - İmplant Fiyatları

Özel Denge Dent Polikliniği olarak titizlikle sunduğumuz implant diş tedavisi ve implant fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin!

image

Konya İmplant Diş Tedavisi

Konya implant ya da dental implant; titanyumdan üretilen ve eksik dişlerin yerine yerleştirilen yapay diş olarak bilinen vida formunda yapılardır. Yapay diş kökünün üzerine yerleştirilen implant diş, işlev olarak neredeyse eski dişin yerine geçtiği için görünüş olarak da diğer dişlerden ayırt edilemeyecek kadar doğaldır.

İmplant diş tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Ayrıca kliniğimizde muayene olarak tüm diş sorunlarınızı öğrenebilirsiniz.

Konya Diş İmplant

İmplant diş tedavisi, çeşitli nedenlerle kaybedilen ya da eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, doğal bir diş gibi görünen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

Diş kaybı ile ortaya çıkan çene kemiği erimesi gibi büyük problemler implant sayesinde durdurulabilir. Günümüz teknolojisiyle üretilen materyaller sayesinde implantlar çok daha kolay, ağrısız ve hızlı şekilde uygulanabilmektedir. İmplantlar, kaplama veya protezlere oranla daha iyi bir kullanım sağlar. Çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonları İmplant sayesinde sorunsuz yerine getirebilirsiniz.

image
image

Konya İmplant – Daha Fazla Bilgi

Konya İmplant diş tedavisinin avantajları nelerdir?

 • Eksik dişler telafi edilirken, sağlam olan komşu dişlerin kesilmesine gerek duyulmaz.
 • Doğal diş gibi görünür ve hissettirir.
 • Çiğneme fonksiyonu eksiksizdir.
 • İmplant, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini sağlar.

İmplant tedavisi zor mudur?

 1. Bazı hastalar implant tedavisinde çekingen davranıyor.
 2. İmplant tedavisi sırasında ağrı hissedecek miyim?
 3. Tedavi sonrasında dişlerim doğal dişlerim gibi olabilecek mi ?’ tarzında endişeleri olabiliyor.
 4. Dental implant tedavisi, lokal anestezi altında uygulandığı için hastalar işlem esnasında hiçbir şey hissetmezler. Sonrasında çok hafif ağrı olabiliyor Bu süreçte hekimlerimizin tavsiye edeceği ilaçlar kullanılır.

İmplant Fiyatları Konya – Dengedent

Konya implant fiyatları en çok merak edilen konulardan biridir. Uzman ekibimizle birlikte özenle tedavi ettiğimiz diş implant sürecinde sizlere en uygun fiyatları sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Konya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz ile iletişime geçerek implant hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diş çekildikten sonra implant uygulanabilir mi?

Hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte;

 • Uygun olan hastalarımızda diş çekimi ile aynı seansta uygulanabilir.
 • Bazı durumlarda diş çekimi sonrasındaki 4-8 hafta zaman aralığında yapılabilir.
 • 12-15 haftanın sonunda, alt çenenin duruma göre 3 ay sonra ya da üst çenenin durumuna göre de 6 ay sonrasında uygulanabilir.
 • Hekimlerimizin kontrolünden sonra daha net bilgiler verilmektedir.

Konya İmplant

Ağız ve diş sağlığına gereken önem ve özen verilmelidir. Düzenli bakımlar yapılmadığı zaman bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Hatta bu sorunlar ilerleyerek ciddi problemlere sebep olmaktadır. Diş etleri hastalıklarından ya da diş çürüklerinin ilerlemesinden dolayı diş kayıpları yaşanabilmektedir. Diş kayıpları birçok önemli soruna yol açmaktadır. Eksik dişlerin olması hem estetik açıdan kötü gözükebileceği gibi hem de konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını bozmaktadır. Fakat eksik dişlerin yerlerine implant takılarak bu sorunlardan kurtulabilmeniz mümkün. İmplantlar doğal bir diş görüntü vermesinden dolayı eksik olan dişlerin yerlerine takılması ile güzel sonuçlar çıkabilmektedir. Konya diş implant sağladığı avatajlardan dolayı kaybedilen dişlerin tedavisi için yaygın olarak kullanılmaktadır.

İmplant nedir ve ne için yapılır?

İmplant kaybedilen dişlerin estetik görüntüsünü ve fonksiyonunu tekrar geri getirmek için çene kemiğine uygulanan yapay diş köklerine denilmektedir. İmplantların çene kemiğine tutunabilmesi için çene kemiğinin gerekli yükseklikte olması gerekmektedir. Aynı zamanda çene kemiğinin dokusu sağlam olmalıdır. Diş implantı yapılma süreci uygulanacak dişlerin sayısına göre değişiklik göstermektedir. İmplantların yerleştirileceği diş etleri işlem öncesinde de sonrasında da implant ile kemiğin iyi bir uyum yakalaması için sağlıklı olmalıdır. Aynı zamanda işlem sonrasında iyileşme süreci 6 aya kadar uzayabildiği için implant olan dişlere fazla yük bindirilmemesi gerekmektedir.

İmplant Uygulama Aşamaları

İlk olarak hastanın genel ağız ve diş sağlığı muayenesi yapılmaktadır. Aynı zamanda sağlık durumunun implant için herhangi bir sorun teşkil etmemesi gerekmektedir. Bir sorun olmaması durumunda röntgen çekilerek dişlerin durumlarına bakılır ve uygulanacak implatın türüne ve boyutuna karar verilir. Muayene ve implant seçimi aşamalarından sonra operasyon için hasta hazırlanır. Operasyon lokal anestezi kullanılarak yapılır. Operasyon süresi kaç tane implant takılacağına bağlı olarak genelde en fazla 90 dakikaya kadar sürebilmektedir. İmplantın yerleştirilmesi yapıldıktan sonra iyileşme süreci vardır. Bu süreç genelde 3 ve 6 ay arasında olmaktadır. Bazen gereken durumlarda hastalara geçici bir protez verilir. İyileşme sürecindeyken implant olan dişlerin üstüne çok bastırılmaması gerekmektedir. Düzenli aralıklar ile kontrollere gidilmelidir. Diş implantı uygulama aşamaları bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Dental implant tedavi planlaması

Türkiye’ye gelmeden önce e-mail, canlı görüşme, telefon ya da WhatsApp’dan iletişim sağlanır. Bulunduğunuz ülkede panoramik röntgen çektirerek e-mail veya kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Dental implant konusunda uzman diş hekimlerimiz panoramik röntgen sonuçlarına göre sizlere detaylı bilgilendirme de bulunur.

Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Her departman için alanında uzman doktorlarımızla diş sorunlarınızı çözüyoruz.
CHAT
1
CONTACT
Scan the code
Hello. How can we help you?