Konya Diş Protez, Sabit Protezler, Hareketli Protezler

Dengedent olarak Konya’da ve 2 farklı ilçesinde sunduğumuz diş protezi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin!

Konya Diş Protezi

Farklı nedenlerden ötürü kaybedilmiş dişlerin yerine yapılan protez dişler, günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalardandır. Ağızda eksik olan dişler estetik açıdan olduğu kadar kişinin genel sağlığı açısından da büyük önem taşır. Protez dişin amacı, hastanın kaybolan fonksiyonlarının geri kazandırılmasıdır.

Diş protezler; sabit protezler, hareketli protezler ve implant üstü protezler olarak 3 ayrı başlığa ayrılır.

Sabit Protez Diş

Mevcut dişlerden destek alınarak yapılan sabit protezler, dişlere yapıştırılır. Hasta tarafından çıkarılamazlar. Sabit protezlerin yapımında metal altyapılı ya da metal altyapısız porselenler kullanılır.

image
image

Hareketli Diş Protezi

Dişlerden ya da kaybedilen dişlerin kalan dişeti ve kemiklerinden destek alınarak yapılan protez çeşididir. Hastanın istediği zaman çıkarabildiği hareketli protezler, bölümlü ve tam protezler olmak üzere ikiye ayrılır.

Bölümlü protezler hastanın kendi dişlerine hassas tutucularla bağlanır. Bu yüzden tam protezlere oranla daha sabit olurlar. Hassas tutucuların geleceği dişlere ise mutlaka kron yapılmalıdır.

Tam Protez Diş

Tam protezler ise tüm dişlerin çekilmiş olduğu ağızlarda uygulanır. Çene kemikleri erimiş olan hastalarda tam protezlerin tutuculuğu zayıf olduğundan implantlarla birlikte uygulandıklarında tam başarı sağlanır.

Konya Diş Protez

Dişlerin çürümesi ya da diş eti hastalıkları yüzünden diş kayıpları olabilmektedir. Diş kayıpları sık karşılaşılan bir problemdir. Özellikle yaşlılarda bu durum daha çok görülmektedir. Dişlerin eksik olması estetik açıdan kötü gözükmektedir. Aynı zamanda diş kayıpları çiğneme fonksiyonlarını da kötü etkilemektedir. Fakat diş kayıpları için alternatif birçok yöntemimiz bulunmaktadır. Bunlardan biri diş protezi yapmaktır. Kliniğimizde protez diş uzmanı tarafından yapılan dişler kişinin kendi dişiymiş gibi doğal durmaktadır. Protez yaparken birçok alternatif kullanmaktayız. Protez diş tedavisine alternatif olarak implant tedavisine göz atabilirsiniz.

Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Her departman için alanında uzman doktorlarımızla diş sorunlarınızı çözüyoruz.
Sohbet başlat
1
Destek alabilir miyim?
Scan the code
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?