Konya Kanal Tedavisi - Konya Endodonti Doktorları

Denge Dent ailesi olarak titizlikle sunduğumuz kanal tedavisi (endodonti) hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin!

image

Konya Kanal Tedavisi

Dengedent Polikliniğimiz’de Endodontistler tarafından yapılan kanal tedavisi, dişin içinde yer alan damar ve sinir topluluğunun hastalıklarını tedavi etmek amacıyla yapılan uygulamaların tümüne verilen addır. Diğer bir adı ise endodonti olarak bilinir.

Kanal tedavisi, dişlerde problem yaratan ağrı, apse ve kist oluşumuna sebep olan iltihaplı veya ölü diş pulpasının, yer aldığı kök kanallarından çıkartılması ve bu boşluğun sağlığa zararsız bir maddeyle tam olarak doldurulması işlemini kapsar.

Konya Endodonti

Kanal tedavisi aşamasında, modern anestezi teknikleri sayesinde ağrı hissetmemenizi sağlar. Çünkü kanal tedavisi olan diş ve onu çevreleyen kısım işlem sırasında tamamıyla uyuşmuş durumdadır. Anestezi altında tedavinin tamamlanması, hem hastanın son derece rahat ve ağrısız olarak tedavisini yaptırmasına, hem de diş hekiminin hasta reaksiyon göstermeden işlemini çok daha başarılı ve kolay olarak gerçekleşmesini sağlar.

image
image

Kanal tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

Dişlerinizde özellikle gece olmak üzere zaman zaman nedensiz gelişen ağrılar yaşıyorsanız, dişe vurulduğunda ağrı hissediyorsanız, dişin kök bölgesine bastırdığınızda gelişen ağrılarınız varsa kanal tedavisine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Kanal tedavisi (endodonti) uyguladığımız hastalarımızda görülen bazı olaylar:

  • Dişe veya çeneye gelen darbelerde
  • Derin çürük veya travmalarda
  • İleri düzeydeki diş eti hastalıklarında
  • Hatalı yapılmış dolgu ve protetik uygulamalarda

 

Detaylı muayene ve analiz için iletişime geçiniz.

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları

Konya kanal tedavisi fiyatları en çok merak edilen konulardan biridir. Uzman ekibimizle birlikte özenle ve titizlikle yönettiğimiz endodonti tedavisi sürecinde sizlere en uygun fiyatları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz de kanal tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen 0 (332) 324-2474 numaralı telefonumuzdan bize ulaşın.

Konya Kanal Tedavisi

İnsanların birçoğu, çok ciddi diş ağrıları ya da büyük bir sorun ile karşı karşıya kalmadıkça, diş doktoruna gitmeyi tercih etmemektedir. Kişilerde geçmiş dönemlerde oluşmuş diş doktoru korkusu, teknolojinin gelişmesi, hekimlerin kalitesi ve kullanılan cihazların değişim göstermesi sayesinde büyük oranda azalmış durumdadır. Teknolojinin gelişmesi ve kişilerin bilinçlenmesi ile eski dönemlerde çekilmek zorunda kalan dişler kanal tedavisi olarak bilinen, diş köklerine uygulanmakta olan tedaviler ile uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Konya Endodonti Doktorları arasından en iyi olan hekimler ile çalışan polikliniğimizde, hastalarının dişleri üzerinde detaylı bir inceleme yapılmakta ve en doğru tedavi yaklaşımlarını belirlemektedir.

Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Her departman için alanında uzman doktorlarımızla diş sorunlarınızı çözüyoruz.
CHAT
1
CONTACT
Scan the code
Hello. How can we help you?